Для українців хочуть створити просвітницький портал про правосуддя
court.gov.ua

Для українців хочуть створити просвітницький портал про правосуддя

В нашій державі хочуть завпровадити просвітницький портал про систему правосуддя за підтримки Канадського Проекту. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Судову владу України.

Відповідне рішення обговорили під час семінару «Комунікації судової системи та правова освіта», що проходить 21−22 листопада 2017 року в Києві та організований Канадським Проектом «Підтримка судової реформи в Україні».

За словами судді Вищого суду провінції Квебек (Канада) Дені Жак, завдання проекту полягає у наданні точної та правдивої інформації про судову систему, судові процедури, права громадян та способи захисту своїх прав. Він наголосив, що портал повинен доступно і просто висвітлювати громадянам головні судові питання.

«Головний посил проекту – право належить громадянинові», − зазначив Френсіс Бараган, радник зі стратегічних питань правління благодійної організації Educaloi.

«Educaloi» створено у 199 році за ініціативи канадських адвокатів, яких зараз підтримують і судді, і правова спільнота країни.

«Підставою для початку роботи проекту стали результати дослідження, відповідно до яких було з’ясовано, що 77 % мешканців Квебеку вважають, що юридичні тексти є важкими для зрозуміння, 45 % − мали негативне сприйняття правосуддя, а 41 % − зазначили, що не довіряють системі правосуддя. Після початку роботи сайту у 2000 році ним користувалося 50 тисяч людей на рік, сьогодні число його користувачів становить 5 мільйонів», — зазначається на сайті Судової влади України.

Нагадаємо, Верховний Суд України опублікував посібник про порушення прав людини онлайн.