ДПСУ створює розвідувальні загони та планує посилити охорону кордонів
instagram.com/mvs_ua

ДПСУ створює розвідувальні загони та планує посилити охорону кордонів

В рамках розширення повноважень Державної прикордонної служби відомство формує спільно зі Службою безпеки України вертикаль розвідувальних загонів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Департамент комунікації МВС.

Зазначається, що розширення повноважень прикордонників і про співпрацю ДПСУ з СБУ розповів сьогодні, 31 жовтня, керівник Держприкордонслужби Петро Цигикал.

«Слід акцентувати увагу на нашій роботі щодо розширення повноважень служби. Спільно зі Службою безпеки України формується вертикаль розвідувальних загонів відомств. Згідно із законом, наші підрозділи внутрішньої безпеки мають такі повноваження», – зазначив він.

Цигикал також наголосив, що наразі перебуває на розгляді питання про можливість покладання на Прикордонну службу функцій досудового слідства. Крім того, він нагадав, що на кордонах нашої держави має запрацювати інститут прикордонних дільничних.

«Завдання прикордонних дільничних робота в селищних радах та з місцевим населенням, проводення профілактичної роботи з попередження контрабанди та інших злочинів на кордоні», – заявив очільник ДПСУ.

Керівник відомства підкреслив, що наразі триває робота щодо посилення прикордонної охорони та ущільнення державного кордону.

«Наразі ми маємо один прикордонний підрозділ на 80-100 кілометрів кордону. Але іноземний досвід підказує, щоб забезпечити надійну охорону рубежів держави, необхідно мати такі підрозділи кожні 20 кілометрів», — зазначив Цигикал.

Він додав, що на самому кордоні мають з’явитися модульні містечка, між якими буде зведено спостережні вежі.