Дрон-невидимка Sparrow-LE: в Одессі відбулись випробування

В Одесі провели випробування новітніх тактичних дронів-невидимок Sparrow-LE, повідомляє Main.in.ua з посиланням на одеський сайт «Перший міський».

“Висота польоту до 5000 метрів, робоча висота близько 1000 метрів, дальність зв’язку близько 50 км, можливо і далі, ми розширюємо діапазон, він оснащений оптичним сенсором, камера з 20-кратним зумом. А також тепловізійний сенсор, який дозволяє безпілотнику працювати в нічний час», — розповів Володимир Болта, директор компанії-розробника.

Випробування показують: Sparrow-LE майже не боїться поганої погоди — він здатен працювати при температурі до -30°C і при швидкості вітру до 12 м/с. За тривалістю і висотою польоту новітній дрон кращий за своїх попередників. Він побив одразу три українських рекорди.

Дрон Sparrow-LE здатний розвивати швидкість до 120 км/год і важить всього 3 кг. Це дозволяє військовим носити апарат із собою в рюкзаку. Людина потрібна лише під час зльоту і посадки.

«Парашут на ньому використовується для того, щоб полегшити посадку. Літак не сідає по-літаковому, щоб найнедосвідченіший пілот міг здійснити посадку і не пошкодити борт», — зазначив інженер-складальник Костянтин Петровський.

Тактичні дрони, які здатні виконувати завдання на відстані півсотні кілометрів, збирають за спеціальними шаблонами. За день майстер встигає викроїти близько трьох майбутніх безпілотників. Далі їм надають форму — стискають кевлар, скло-тканину, спеціальний пінопласт і епоксидну смолу. Після цього фарбують і встановлюють «шпигунські пристрої».

Складальник Артем Болдурат зазначив, що зашифрований канал зв’язку потрібен для того, аби ворожі сили не змогли заглушити сигнал.

Повне виробництво одного безпілотника триває тиждень. Цю техніку успішно використовують у зоні АТО. ВМС України також зацікавились дроном Sparrow-LE.