Командира військової частини в Одесі звинувачують у бездіяльності
facebook.com/kpszsu

Командира військової частини в Одесі звинувачують у бездіяльності

В. о. командира військової частини А3571 і черговому вартовому оголошено про підозру в невиконанні ними службових обов’язків, яке призвело до захоплення частини території військового об’єкта. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

В. о. командира частини А3571, розташованої в Одесі і солдата, що був черговим групи зі збереження авіатехніки, звинувачують у невиконі посадових обов’язків. За версією військової прокуратури, внаслідок їхньої бездіяльності було захоплено частину території військового об’єкта. Зазначається, що про це повідомив сьогодні, 1 листопада, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

«Військова прокуратура Одеського гарнізону Південного регіону затримала в.о. командира частини, підполковника Збройних сил, який не вжив заходів, пов’язаних із застосуванням фізичної сили, вогнепальної та холодної зброї, як це передбачено статутом вартової і постової служби», — заявив Матіос.

Повідомляється, що командира частини звинувачують у злочині, передбаченому ч.3 ст.426 ККУ — «Бездіяльність військової влади, яка спричинила тяжкі наслідки, в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці». Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 7 до 10 років.

«Крім того, затриманий і повідомлений про підозру військовослужбовець за контрактом, який був призначений у добовий наряд черговим групи із збереження авіаційної техніки, порушив статутні правила патрулювання, не вжив заходів протидії невстановленим особам, які проникли на територію», — зазначив головний віськовий прокурор.

Стаття, за якою звинувачують вартового  — «Порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання» — передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 3 до 8 років.

Нагадаємо, вранці 29 жовтня командування Повітряних сил ЗСУ повідомило про напад на військовий об’єкт.

«Сьогодні, в Одесі, близько 08.45, невідомі особи, близько 40 чоловік в балаклавах здійснили спробу рейдерського захоплення частини території війського обєкту, який є власністю Міністерства оброни України», — заявили у командуванні Повітряних сил.

У повідомленні також ішлося про те, що невідомі особи, які позиціонують себе як представники торгово-розважального центру «CITI CENTER» частково демонтували огорожу військової частини А3571 і вивезли звідти майно.

Поліція Одещини спростувала заяву ЗСУ про захоплення військової частини. Правоохоронці стверджують, що на місце приїхали звичайні будівельники і почали роботи біля території військової бази, а не на ній.

Матіос зазначив, що прокурору Одеської області вже передано інформацію щодо надання дозволу забудовнику користуватися земельною ділянкою на території військової частини і попросив дати подіям навколо військової частини А3571 правову оцінку.