На Чернігівщині горять та вибухають склади боєприпасів, евакуйовано 12 тисяч осіб
REUTERS

На Чернігівщині горять та вибухають склади боєприпасів, евакуйовано 12 тисяч осіб

9 жовтня о 3:30 на 6-му військовому арсеналі ЗСУ поблизу міста Ічня на Чернігівщині почалася пожежа та пролунали вибухи боєприпасів.

Станом на 9:30 на території 6 арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба спостерігається пожежа та вибухи з різною інтенсивністю.

«Орієнтовно на складах знаходиться 88 тисяч тон боєприпасів», – повідомляє управління ДСНС у Чернігівській області.

Територія 6 арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба, де сталися вибухи боєприпасів становить близько 682,6 га, з них технічна територія – 402 га. З зони можливого ураження евакуйовано близько 12 тис. осіб.

З 04:22 закрито повітряний простір в радіусі 20 км. Рух залізничного та автомобільного транспорту призупинено.

Крім того, у зоні вибухів складів з боєприпасами поблизу міста Ічні відключено електро- і газопостачання. Детонація боєприпасів призвела до загоряння та руйнування будівель і споруд на території Ічні.

Заборонено рух дорогою Р-68 Талалаївка — Ічня — Тростянець — Сокиринці — /Н-07/ від Талалаївки в сторону Ічні і від Парафіївки в сторону Ічні.

Закрита дорога Т-25-27 Новий Биків — Ічня від перехрестя з дорогою Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин в сторону Хаєнки-Монастирища-Ічні.

Закрито рух дорогою Т-25-24 Борзна-Ічня-Прилуки зі сторони Плисок в сторону Ічні і зі сторони дорогои Н-07 до Ічні.

Проходить засідання штабу з ліквідації наслідків пожежі на арсеналі зброї під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, першого заступника міністра внутрішніх справ Сергія Ярового та голови ДСНС Миколи Чечоткіна, повідомляє ДСНС.

За фактами вибухів військова прокуратура Центрального регіону почала кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім військового положення).

Як повідомляють в Генштабі, пожежа на території 6-го арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба в Ічнянському районі Чернігівської області виникла внаслідок чотирьох вибухів на складі.

«На даний момент, за даними оперативної групи Генштабу, яка провела опитування чергових на постах, вони підтверджують факт вибухів, тобто підриву в чотирьох місцях арсеналу», — заявив заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Родіон Тимошенко.