На Прикарпатті почала працювати гірсько-патрульна рота нацгвардійців
mvs.gov.ua

На Прикарпатті почала працювати гірсько-патрульна рота нацгвардійців

На території Прикарпаття на службу заступила окрема гірсько-патрульна рота Національної гвардії України, яка у своїй роботі використає досвід румунських колег. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт МВС України.

Підрозділ буде працювати задля допомоги людям, які можуть потрапити у складну ситуацію у гірській місцевості. Служба буде нестися, незалежно від пори року.

Зазначається, що окрему гірсько-патрульну роту Нацгвардії було сформовано у серпні 2016-го року. За час свого функціонування рятувальники працювали у столиці, Івано-Франківську, Тисмениці та інших населених пунктах.

Основне місце їх розташування знаходиться в населеному пункті села Старий Лисець Тисменицького району Івано-Франківщини.

За словами начальника Долинського відділення поліції Василя Хомина, допомога нацгвардійців необхідна, оскільки район має велику протяжність та понад 90 тисяч мешканців.

«До патрулювання щодоби залучаються 22 військовослужбовці, які несуть службу на чотирьох транспортних засобах є мобільними та підготовленими. Лише їх присутність на маршрутах — це вже профілактика правопорушень», — зазначив Хомин.

Хомин наголосив, що поміч роти вже відчутна. Так, нацгвардійці нещодавно затримали браконьєрів у держлісгоспі. Крім того, вони допомагали шукати безвісти зниклих осіб, охороняли правопорядок під час новорічних свят.

Для швидкого реагування нацгвардійці використовують снігохід, квадроцикл та гірськолижне спорядження. Однак, як повідомили у підрозділі, за останній рік не доводилось працювати зі спецспорядженням. Поки що його використовують у навчальних цілях.