Рада змінила у законах термін "інвалід" на "людина з інвалідністю"
flickr.com/zeevveez

Рада змінила у законах термін «інвалід» на «людина з інвалідністю»

Український парламент ухвалив законопроект № 6710, яким у 44 законах змінив термін «інвалід» на «людина з інвалідністю». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на телеканал «112 Україна».

Відповідно до пояснювальної записки, проект акта розробили на виконання пункту 105 розділу «Створення ефективної системи запобігання та протидії дискримінації» Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.

Слова «інвалід», «особа з обмеженими фізичними можливостями», «інвалід війни» та «дитина-інвалід» в усіх відмінках і числах замінили відповідно словами «особа з інвалідністю», «особа з інвалідністю внаслідок війни» та «дитина з інвалідністю».

«Мета законопроекту — привести чинне законодавство в частині соціального захисту осіб з інвалідністю у відповідність до офіційного перекладу Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї та запровадити європейські стандарти у цій сфері», — йдеться в повідомленні.

У Головному науково-експертному управлінні підкреслили, що відповідні терміни змінили не в усіх законодавчих актах — зокрема, у законі «Про фізичну культуру та спорт» це також варто зробити.