Суд скасував дію договора, який приніс Укрзалізниці збитків на 26 млн гривень
flickr.com/neesam

Суд скасував дію договора, який приніс Укрзалізниці збитків на 26 млн гривень

Господарський суд Києва визнав недійсним договір постачання між Управлінням промислових підприємств Укрзалізниці (УПП УЗ) та Коростенським заводом залізобетонних шпал. Таке рішення дозволить повернути Укрзалізниці 26 млн гривень, переплачених за умовами угоди. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу НАБУ.

Зазначається, що в вівторок, 24 жовтня, столичний Господарський суд задовольнив позов Національного антикорупційного бюро України та визнав недійсним зазначений договір постачання. Як зауважують в НАБУ, цю угоду було укладено всупереч вимогам закону України «Про здійснення державних закупівель», порушення полягало в повній відсутності закупівельної процедури.

За версією слідчих Антикорупційного бюро, в листопаді 2015 року ДП «УПП УЗ», не провівши процедури державних закупівель, уклало договір із ПАТ «Коростенський завод залізобетонних шпал». За умовами договору завод передав держпідприємству елементи рейкових скріплень на загальну суму понад 157 млн 893 тис гривень. Постачальниками виступили шість інших підприємств. В НАБУ зазначають, що внаслідок цих дій УПП УЗ понесло збитків на суму понад 26 млн грн.

Завдяки визнанню договору недійсним можна буде відшкодувати збитки, понесені УПП УЗ, тобто повернути переплачені кошти на рахунки державного підприємства.