У Держгеокадастра можуть забрати право контролювати користування землями
flickr.com/Lorenzo Scheda

У Держгеокадастра можуть забрати право контролювати користування землями

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко під час зустрічі з Порошенком запропонував передати право контролю за користуванням землею від Держгеокадастра до місцевих органів влади. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку Бакуменка.

За його словами, комітет парламенту з агрополітики отримує велику кількість скарг на роботу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. На його думку, така ситуація свідчить про незадовільний державний контроль над використанням та охороною земельних ресурсів.

Бакуменко вважає, що виконавчим комітетам сільських, селищних і міських рад, а також районним держадміністраціям доцільно передати зазначені функції, зокрема повноваження державної реєстрації земельних ділянок та узгодження відповідної документації.

«Розпорядник земель (Держгеокадастр) не повинен здійснювати контроль за правомірністю ухвалення рішень щодо передачі земель сільськогосподарського призначення у власність та надання у користування», — написав посадовець на своїй Facebook-сторінці.

Крім того, Бакуменко вважає, що до 1 січня 2019 року слід профінансувати переведення процедури внесення документів до Державного земельного кадастру в електронну форму.

facebook.com/Олександр Бакуменко