У Дніпрі затримали директора естонської IT-компанії
facebook.com/LarysaSargan

У Дніпрі затримали директора естонської IT-компанії

Вчора ввечері в аеропорту міста Дніпро після проведення слідчих дій та в подальшому затримано директора естонської компанії Apolineja OU у справі про розробку програми електронного декларування для НАЗК. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-секретаря генпрокурора Ларису Сарган.

Про затримання директора естонської IT-компанії, який є громадянином України, Сарган написала на своїй сторінці у Facebook сьогодні, 23 листопада.

Згідно з повідомленням, прокуратура Київської області з’ясувала, що колишній директор компанії «Міранда» Юрій Новиков підписав договір із Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН). За умовами договору, компанія зобов’язалася розробити програмне забезпечення для системи електронного декларування.

«Отримавши кошти від ПРООН, Новиков з метою ухиляння від сплати податків уклав договори з компанією Apolineja OU, до яких вніс свідомо неправдиві відомості щодо розробки ПЗ для системи е-декларування», — наголошує прес-секретар генпрокурора.

Сарган стверджує, що Новиков, отримавши 140 тисяч доларів від ПРООН та Міжнародної організації з міграції, перерахував їх на банківський розрахунковий рахунок естонської компанії Apolineja OU. Саме її директора затримали вчора в аеропорту Дніпра. Зазначається, що в найближчий час суд має обрати йому запобіжний захід.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, 20 листопада прокуратура Київщини завершила досудове розслідування стосовно екс-директора ТОВ «Міранда» Юрія Новікова. За версією слідства, він вивів гроші міжнародних організацій, отримані на розробку програми е-декларування для НАЗК, на підконтрольне іноземне підприємство і в такий спосіб ухилився від сплати податків на суму майже 1,5 млн гривень.

Наразі його підозрюють у службовому підробленні за попередньою змовою групою осіб. Також повідомлялося, що слідство встановило особу спільника, який сприяв екс-директору «Міранди» у скоєнні правопорушень. Його підозрюють у посібництві в підробці документів, легалізації злочинних доходів, одержаних злочинним шляхом та посібництві в ухиленні від сплати податків.

В прокуратурі Київської області, стверджують, що ТОВ «Міранда» виграло тендер МОМ та ПРООН на розробку програмного забезпечення для НАЗК, не маючи відповідних технічних можливостей. Отримавши кошти від міжнародних організацій, директор «Міранди» за змовою з директором іноземної компанії підробив договори й акти виконаних робіт.

Зазначається, що іноземна компанія не займалася розробкою програмного забезпечення, а була задіяна лише для переведення в готівку отриманих коштів. Юрій Луценко повідомляв, що роботу виконували студенти та співробітники НТУУ «КПІ». В результаті до бюджету не надійшли податки загальною сумою майже 1,5 млн гривень.

Сам Новіков заперечив заяви щодо розтрати отриманих коштів.

«У рамках виконання контракту з програмою розвитку ООН залучались додаткові спеціалісти, зокрема нерезиденти, їхні послуги були оплачені. Зокрема, частина коштів була перерахована на рахунки підприємства, яке здійснює свою діяльність в Естонії. Проте інформація, що це підприємство є фіктивним, є лише необґрунтованою фантазією генерального прокурора», — заявив він.

Екс-директор «Міранди» також додав, що він наразі викадає в НТУУ «КПІ», а більшість працівників його фірми є випускниками цього вишу. За його словами, жодні інші студенти чи викладачі Національного технічого університету не брали участі в роботі над програмним забезпеченням дл НАЗК.