У Міносвіти запропонували стандарти української мови для іноземців
unian.ua

У Міносвіти запропонували стандарти української мови для іноземців

На сайті Міністерства освіти і науки розмістили проект Державного стандарту української мови як іноземної. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на прес-службу МОН.

Цей документ містить вимоги України до рівня володіння українською мовою осіб, для яких вона не є рідною.

Держстандарт уніфікує систему вимог до володіння українською мовою та містить чіткий перелік комунікативних умінь і навичок на кожному рівні (від А1 до С2, відповідно до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти) за всіма видами мовленнєвої діяльності (слухання, читання, письмо, говоріння).

«Вироблення єдиних державних вимог до рівнів володіння українською мовою як іноземною (Стандарт) зможе стати основою для організації й проведення сертифікаційного іспиту (Діагностика) і підставою для запровадження документа єдиного зразка (Сертифікат), що засвідчуватиме рівень володіння українською мовою», — зазначено у повідомленні.

Документ розроблено з метою єдиного підходу до розроблення нових навчальних програм, створення сучасних підручників з української мови як іноземної, підготовки словників, відкриття україномовних програм та мовних центрів.

Нагадаємо, в українських школах встановлять системи перероблення харчових відходів.