В Україні запровадять методику SOCTA для оцінки ризиків тяжких злочинів

У середу, 29-го листопада, було представлено методологію SOCTA (Serious and Organised Crime Threat Assessment), на основі якої в Україні обиратимуться тактичні методи протидії злочинності. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт МВС України.

В офіційній презентації методики виступив голова Консультативної місії Євросоюзу (EUAM) Кястутіс Ланчінскас.

За його словами, SOCTA – це методологія оцінки ризиків тяжких злочинів та організованої злочинності. Це ключовий стратегічно-аналітичний документ, над розробкою якого спільно працювали експерти EUAM та Європолу, а також представники МВС, Нацполіції, РНБО, СБУ, прокуратури та Державної фіскальної служби.

«Усі правоохоронними відомствами України узгодили методологію розробки SOCTA, що сформує ґрунтовну картину ситуації зі злочинності в країні. Саме на основі рекомендацій SOCTA обиратимуться тактики протидії злочинності в Україні», – зазначив голова EUAM.

mvs.gov.ua

Директор Департаменту міжнародної співпраці та європейської інтеграції МВС України Мері Акопян наголосила, що впровадження інструменту SOCTA відображає ключові завдання Стратегії розвитку МВС 2020 та проекту Стратегії Нацполіції України 2020.

За її словами, впровадження SOCTA є важливим етапом виконання Угоди між Україною та Європолом про оперативне та стратегічне співробітництво, яку ратифікував український парламент.

Крім того, реалізація методики повинна стати важливим кроком до реалізації положень статті 3 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС щодо зміцнення співпраці у «боротьбі з різними формами транснаціональної організованої злочинності».

«Національна модель SOCTA сприятиме правоохоронним органам ЄС та України в пошуку та використанні спільної професійної мови, коли йдеться про тяжкі злочини й організовану злочинність», — пояснили в МВС України.