Останні хакерські атаки в Україні мають російське походження, - СБУ
flickr.com/captsolo

Останні хакерські атаки в Україні мають російське походження, — СБУ

У Службі безпеки України підтвердили російське походження останніх хакерських атак на урядові та інфраструктурні інформаційні системи. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт відомства.

Восени 2017 року на офіційні електронні адреси центральних органів виконавчої влади було здійснено масову фішингову розсилку, яка містила програмне забезпечення призначене для викрадення чутливої інформації.

Спеціалісти СБУ виявили, що після відкриття шкідливого додатка спрацьовував механізм повного віддаленого керування ураженим комп’ютером. Також було з’ясовано, що клієнтська частина хакерського програмного забезпечення «DarkTrack» після встановлення на комп’ютери з’єднувалася із контрольно-командними серверами з російськими IP-адресами.

«Фактично підконтрольні Кремлю російські хакери могли отримати можливість приховано і віддалено адмініструвати українські веб-ресурси та знімати з них інформацію. СБ України також зафіксувала організовані спецслужбами РФ кібератаки двома різновидами вірусу типу «PSCrypt», — пояснили у відомстві.

Як зазначили в СБУ, хакери використовували методи соціальної інженерії, завдяки чому організували масову фішингову електронну розсилку на офіційні електронні адреси місцевих органів влади.

Шкідливе програмне забезпечення, надіслане разом з листами, призначене для шифрування інформаційних систем регіональних об’єктів критичної інфраструктури. Після відкриття такого додатку, на уражений комп’ютер завантажувався шкідливий файл, який шифрував диски та розміщував на робочому столі інформацію про необхідність оплати коштів для їхнього дешифрування через анонімні електронні рахунки.

«У більшості випадків зазначені фішингові електронні листи надходили через російські поштові сервери», — наголосили в СБУ.

Після виявлення всіх обставин кібератаки працівники відомства через регіональні органи розіслали чіткі рекомендації працівникам, відповідальним за забезпечення кібербезпеки та для мінімізації загроз національній безпеці в інформаційній сфері.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Комітет у закордонних справах Палати представників США порекомендував схвалити проект закону 2017 року про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки.