26 країн, включно з Білоруссю й РФ, проголосували проти спеціального проекту резолюції ООН по Криму

26 країн, включно з Білоруссю й РФ, проголосували проти спеціального проекту резолюції ООН по Криму

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН прийняв оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі, Україна», що засуджує порушення прав людини і «незаконне встановлення РФ законів, юрисдикції і управління» на півострові.

Після голосування в Третьому комітеті проект буде спрямований на розгляд Генеральної асамблеї ООН, де голосування очікується в грудні цього року.

Місія України при ООН у своєму Twitter оприлюднила список країн, які голосували проти. Так, Росія, Білорусь, Сербія та ще 23 країни проголосували проти оновленого проекту резолюції «Ситуація із правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)», ухваленого напередодні на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН.

Всього проект резолюції схвалили 67 країн. 82 утрималися.

В оновленому проекті резолюції вперше перераховані всі імена політичних в’язнів Кремля. У документі наголошується на необхідності негайного звільнення українських громадян, які були незаконно затримані і засуджені, а також тих, хто був переведений або депортований через міжнародно-визнані кордони з Криму до Російської Федерації.

Крім того, документ вимагає від міжнародних організацій та спеціалізованих установ ООН визначати в документах український півострів лише як «Автономна Республіка Крим та місто Севастополь (Україна), що тимчасово окуповані Російською Федерацією».

Крім того, у резолюції йдеться, що з 2014 року російська влада застосовує тортури, вибиваючи неправдиві свідчення у політично мотивованих справах, а також здійснює незаконні затримання та арешти громадян України. Від Росії вимагають припинити утиски кримських татар і скасувати рішення, яке оголосило Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією.

Згідно з резолюцією, ООН також засуджує незаконне встановлення РФ законів, юрисдикції і управління в окупованому Криму і вимагає, щоб Росія дотримувалася зобов’язання за міжнародним правом щодо поваги законів, що діяли в Криму до окупації.