Кримський суд виніс вирок у справі Ахтема Чийгоза

Заступника голови меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза засудили до 8 років ув’язнення в колонії. Таке рішення виніс Верховний суд Криму. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Ахтема Чийгоза було звинувачено в організації масових заворушень на мітингу 26 лютого 2014 року в Сімферополі, який відбувся напередодні референдуму про входження Криму до складу Росії.

Як ідеться у повідомленні Інтефаксу, взимку 2014 року внаслідок бійки та сутичок на акції поблизу кримського парламенту 2 людини загинули і ще 79 отримали травми. На акцію зібралися прихильники меджлісу, які обстоювали територіальну цілісність України, а також активісти партії «Русское единство» і козаки, які підтримували приєднання півострова до РФ.

У грудні 2015 року тогочасний прокурор Криму Наталія Поклонська затвердила обвинувальний висновок щодо Ахтема Чийгоза та низки інших активістів. З 2016 року Верховний суд Криму почав розгляд так званої справи «26 лютого», проте потім повернув її в прокуратуру на дорозслідування. Згодом суд розділив справу на дві окремі: справа Ахтема Чийгоза і справа інших кримських татар. Першу розглядав Верховний суд Криму, другу — райсуд Сімферополя.

Місяць тому пройшли дебати щодо справи Ахтема Чийгоза. Держобвинувач Анастасія Супряга просила суд про ув’язнення обвинуваченого до восьми років колонії, його адвокат Микола Полозов звертався з проханням виправдати. Під час виголошення останнього слова Ахтем Чийгоз назвав те, що відбувається, «судилищем», заявивши, що члени організації не провокували інциденту.

Ахтем Чийгоз проходив обвинуваченим за частиною 1 статті 212 Кримінального кодексу Росії. Він слухав винесення вироку зі слідчого ізолятора по відеоконференцзв’язку.