"NewsOne" терміново перевірять через карту України без Криму
Главком

«NewsOne» терміново перевірять через карту України без Криму

Телеканал «NewsOne» позапланово перевірять за розміщення в ефірі карти з територією України без півострова Крим. Про це повідомляє Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

В Нацраді зазначають, що 7 листопада 2018 року телеканал «NewsOne» під час прямої трансляції передачі «Ранок з NewsOne» о 09:53 розмістив карту Європи «Крупнейший торговый партнер-покупатель», на якій по кольору позначення країн територію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим було відокремлено від  материкової частини України, і водночас приєднано до кордонів Російської Федерації.

«Відповідна карта демонструвалася мовником у контексті розмови на тему: «У Європарламенті просять Меркель змінити курс щодо «Північного потоку-2». Ведучий телеканалу назвав її графікою, що відображає позиції Європи щодо торгівлі, однак посилань на її джерело не було надано», — йдеться в повідомленні.

Такі дії є порушенням українського законодавства. Тому Національна рада призначила ліцензіату позапланову виїзну перевірку для з’ясування дотримання правових норм щодо поширення об`єктивної інформації, проявів пропаганди війни та популяризації окремих дій держави-агресора, які виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

До слова, 4 жовтня Верховна Рада ухвалила проект постанови 9157 із проханням до Ради нацбезпеки і оборони застосувати санкції до власників телеканалів «112 Україна» та NewsOne через «розповсюдження деструктивних пропагандистських впливів на користь держави-агресора Російської Федерації».