Останнє слово Януковича в суді про держзраду перенесли на 5 грудня

Останнє слово Януковича в суді про держзраду перенесли на 5 грудня

Головуючий суддя у справі про державну зраду екс-президента Владислав Дев’ятко задовольнив клопотання захисту про перенесення засідання у зв’язку з травмою Януковича. Сьогодні, 19 листопада в Оболонському райсуді Києва мало відбутися чергове засідання у справі про держзраду, де той мав виступити з останнім словом.

Адвокат Януковича Горошинський стверджує, що у Януковича серйозна травма. 17 листопада, за словами Горошинського, він бачився з підзахисним у Росії і з’ясував, що Янукович не може «самостійно пересуватися і навіть вставати з ліжка». Захисник Януковича розповідає «що у результаті травми Віктор Янукович отримав травму хребта та суглоба».

Тож Горошинський, посилаючись на медичну довідку Януковича, де вказано, що лікування триватиме 2-3 тижні, просив у суді дати обвинуваченому 3 тижні, які спливають 5 грудня.

При цьому суддя наголосив, що не допустить брехні у суді, а в медичній довідці Януковича немає жодного слова про травму хребта.

Таким чином обвинувачений в державній зраді колишній президент Віктор Янукович зможе виступити у суді з останнім словом 5 грудня. Суддя наголосив, що навіть у разі, якщо здоров’я не дозволить йому стояти перед судом, він зможе виступити сидячи чи лежачи на лікарняному ліжку.

«Якщо обвинувачений Віктор Янукович до визначеної судом дати не зможе вилікуватися, суд не вважатиме зневагою чи проявом неповаги до суду, якщо Віктор Федорович Янукович виступить у суді з останнім словом сидячи чи лежачи на лікарняному ліжку, якщо здоров’я не зможе йому дозволити перед судом стояти», — наголосив Дев’ятко.