Росія готується розпочати військово-економічну блокаду Азовського моря
Zaxid.net

Росія готується розпочати військово-економічну блокаду Азовського моря

Росія готується розпочати військово-економічну блокаду Азовського моря і розглядає Азово-Чорноморський регіон як важливий плацдарм для своєї подальшої експансії. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО.

Турчинов зазначив, що нарощування військової присутності РФ поєднується з брутальним порушенням міжнародного морського права в Азовському морі, що проявляється, зокрема, у незаконному будівництві Керченського мосту та зростанні кількості інцидентів із затриманням російськими військовими вітчизняних та іноземних суден.

«Ми бачимо намагання РФ фактично розпочати військово-економічну блокаду Азовського узбережжя України», — сказав секретар РНБО.

Він наголосив, що в районі проведення ООС одним з найбільш загрозливих напрямків залишається Маріупольський, «де не виключається проведення ворогом як сухопутних, так і морських десантних операцій уздовж Азовського узбережжя».

«На крайньому півдні зони протистояння – стабільно висока кількість обстрілів наших позицій та військових провокацій з боку російсько-терористичних військ», — зазначив Турчинов.

Турчинов наголосив на необхідності посилення берегової оборони та ефективної протидії сухопутним і морським провокаціям з боку РФ.