ЦВК нарікає на незаконну агітацію, з якою нічого не може вдіяти

ЦВК нарікає на незаконну агітацію, з якою нічого не може вдіяти

Центральна виборча комісія нарікає на дочасну передвиборну агітацію, яка є незаконною. Проте важелів боротьби з порушенням ЦВК не має. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу ЦВК.

Кандидат на пост президента України може розпочинати передвиборну агітацію наступного дня після дня його реєстрації Центрвиборчкомом і  має закінчувати о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів. Передчасне проведення агітації є порушенням.

Наразі ж ЦВК спостерігає активізацію агітаційної діяльності ймовірних потенційних кандидатів у всіх регіонах України, задовго до початку передвеборних перегонів.

«Непоодинокими є випадки розміщення зовнішньої реклами, розповсюдження відповідної агітаційної продукції, проведення соціальних і благодійних заходів, поширення іміджевих матеріалів у ЗМІ, проведення зустрічей із виборцями тощо»

В ЦВК наголошують, що такі акції здійснюються поза межами виборчого процесу і, таким чином, поза межами можливого контролю щодо дотримання формальних вимог щодо їх проведення та фінансування.

Проте у відомстві нарікають, що жодних юридичних інструментів для боротьби з порушеннями ЦВК не має, а така ситуація може вплинути на принцип рівності.

«ЦВК не має юридичних інструментів щодо заборони дочасної агітації. Але нагадує, що вона є частиною суспільних правовідносин, яка регламентується не юридичними, а моральними нормами. Така практика, як дочасна агітація, може призвести до порушення принципу рівності», – зауважили в ЦВК.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Верховна Рада України затвердила новий склад ЦВК