Миколаївська область
2017

Події року

 • 12 січня у Миколаєві під час з робочого візиту Президента України Петра Порошенка було урочисто відкрито новий спортивний комплекс Миколаївської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з фехтування. А вже 17-18 січня у новій фехтувальній залі пройшли перші змагання.
 • Міністерство юстиції України цьогоріч поширило проект "Шлюб за добу" і на Миколаїв. 13 січня 2017 року нововведенням скористалась перша пара. Заявки на оформлення шлюбу за скороченим варіантом приймаються у Миколаївському міському палаці культури та урочистих подій за адресою: вул. Спаська, 44.
 • У центрі надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради запроваджено еквайрингове обслуговування для оплати адміністративного збору через платіжні термінали. Еквайринг – послуга, що надає можливість приймати до оплати адміністративних послуг платіжні картки. Приймання платіжних карток та інших електронних платіжних засобів скорочує час на обслуговування.
 • 30 березня у Миколаєві відбулася презентація модельної бібліотеки для дітей №2 «Колоbook». Це комфортний та  технічно обладнаний центр для задоволення інформаційних потреб та дозвілля всієї родини. Створення нової моделі сучасної дитячої бібліотеки – проміжний крок до реалізації форсайт-проекту розвитку на період з 2016-го по 2020-й рік. Він передбачає створення в бібліотеці сучасного центру самоосвіти, сімейного дозвілля та творчого розвитку дітей з вільним та безпечним доступом до будь-яких інформаційних ресурсів.
 • У ході розкопок на "Городищі "Дикий Сад" виявлено 3 нових археологічних об'єкти. Це перший рік, коли розкопки проводились за кошти міського бюджету. Під час розкопок виявлено 3 нових об’єкти, тривають дослідження 2 нововиявлених приміщень. Частину об’єктів законсервовано, на інших – продовжуються роботи. У рамках музеєфікації повністю розконсервовано 10 приміщень, частина оборонного рову та фундамент унікального мосту через нього.
 • Миколаїв взяв участь в українсько-німецькій мережі міст з питань сталого міського розвитку та обмінявся досвідом з німецьким містом-партнером. Серед учасників проекту ще два міста України: Київ і Львів.
 • 19 червня Миколаїв офіційно приєднався до ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів». Таким чином, Миколаїв став одним із 7 тисяч європейських муніципалітетів, що вибрали шлях енергоефективності та скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу.
 • 15 вересня у Миколаєві відбулась прес-конференція, на якій були представлені міста-учасники у всеукраїнському конкурсі “Відкритий виклик” від громадської ініціативи “Дані міст”. До участі у конкурсі залучено п'ять міст, серед яких обрано і Миколаїв. Відкриті дані - це інструмент, покликаний зробити інформацію, яка є у органів місцевої влади, корисною та цікавою для громадян.
 • 11 жовтня у Кульбакіно на базі Будинку культури, відбулося урочисте відкриття відділення територіального центру соціального обслуговування Корабельного району, де функціонуватиме Університет третього віку - соціальний проект для пенсіонерів. Для мешканців віддаленого району фахівці центру також надаватимуть практичну допомогу в оформленні документів, консультацію щодо призначення субсидій і пільг та іншу інформацію з питань соціального захисту.
 • 10 листопада в Миколаївській міській раді відкрили прес-центр, облаштований для роботи представників засобів масової інформації. У приміщенні працює wi-fi, у ньому здійснюватимуться онлайн-трансляції пленарних засідань міської ради, засідань постійних комісій міської ради, виконавчого комітету, інших заходів за участі представників місцевої влади.
 • У миколаївському зоопарку в ніч з 7 на 8 грудня у білої ведмедиці на кличку Зефірка народилося дитинча. Зоопарк готувався до народження ведмежати ще з червня. У ведмежатнику звели дві звукоізоляційні стіни, а в барлозі встановили відеоспостереження.
news

Господарство

 • 9 лютого у мерії відбулася презентація системи GPS-моніторингу пасажирського транспорту та обладнання "розумних" транспортних зупинок. Власні новітні розробки та напрацювання представив Миколаєву ТОВ "Дозор Україна" (м. Житомир).
 • У Миколаєві капітально відремонтували міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Цвєтік-Семіцвєтик».
 • 5 травня начальник управління комунального майна Миколаївської міської ради Юрій Гавриш презентував програмний комплекс "Реєстр комунального майна". Тепер кожен бажаючий може ознайомитися з детальною інформацією, зайшовши на сайт Миколаївської міської ради в розділ "Економіка і фінанси".
 • На базі Миколаївської ДЕД та Южноукраїнської ДЕД запущено асфальтобетонні заводи. Підготовка ще 2-х заводів нині знаходиться на завершальній стадії. Локація АБЗ запланована таким чином, щоб забезпечити гарячою асфальтобетонною сумішшю бригади усієї Миколаївської області.
 • У Миколаєві запустили соціальну онлайн-платформу, що має допомогти об'єднати зусилля мешканців, яким "не байдуже". Краудфандингова платформа "Місто для людей" (www.gdl.com.ua) - це проект, де кожен може розмістити власну ідею, обговорити її, знайти однодумців та зібрати гроші для того, щоб зробити Миколаїв комфортним, гарним і чистим містом.
 • 6 червня у Миколаєві відбулося урочисте відкриття річкового сполучення Південним Бугом, маршрутом "Вознесенськ-Ковалівка-Нова Одеса-Миколаїв". Першими пасажирами рейсу стали діти учасників АТО, які відправились з Миколаєва до Вознесенська.
 • 9 червня Миколаїв і Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України підписали меморандум про впровадження ЕСКО-механізму. Меморандум підписали під час семінару, присвяченого питанням енергозбереження. ЕСКО-механізм передбачає вкладання інвестором своїх коштів в реалізацію проектів з термомодернізації закладів бюджетної сфери.
 • 13 вересня в Миколаєві представили IT кластер - новий формат співпраці бізнесу, освітніх організацій та місцевого самоврядування для злагодженої і ефективної роботи з розвитку IT індустрії міста. Повідомляється, що на сьогодні у Миколаєві зосереджено понад 50 IT-компаній. Отже, у рамках створення IT-кластеру планується проводити лекції, воркшопи, хакатони, вдосконалення освітніх програм з IT спеціальностями у ВНЗ та інших освітніх організаціях міста.
 • 13 червня відбувся запуск тестового рейсу катера на підводних крилах за маршрутом «Миколаїв - Кінбурнська коса». Генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський зазначив, що компанія зробила усе можливе, щоб за маршрутом «Миколаїв - Кінбурнська коса» почали курсувати цей катер. На катері на підводних крилах з Миколаєва можна буде дістатися до Херсона.
 • 22 червня під Миколаєвом відкрили перевантажувальний комплекс «Баловнянська виробнича база» – інвестиційний проект групи компаній  «ПАЙОК». Елеватор має потужність зберігання 100 тис. тонн. На території елеватора спорудили залізничну колію для відвантаження зернових культур. Тут також будуть приймати і відвантажувати зерно автомобільним транспортом. На елеваторі працюватиме близько 120 осіб.
 • У селі Дорошівка Миколаївської області сільгоспвиробники об’єднались у кооператив для вирощування салатного перцю. Вісім родин з села Дорошівка Миколаївської області та кількох навколишніх сіл вирішили вирощувати один сорт салатного перцю для складання великої товарної партії та реалізації її оптом крупним торговельнім мережам, а не на трасі «Миколаїв-Київ», яка проходить через Дорошівку. 26 липня менеджер Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва Дмитро Ніколаєв зустрівся з членами групи, обговорив проблемні питання й перспективи розвитку групи.
 • З ініціативи керівника міста Тетяни Казакової миколаївські комунальні підприємства переводять свої закупівлі в систему електронних торгів ProZorro. Піонером у цьому питанні стало КОП по організації харчування в навчальних закладах. Про це повідомили під час наради в мерії 26 жовтня.
 • Державіаслужба України повернула Миколаївському міжнародному аеропорту сертифікат авіаційної безпеки. Згідно з оприлюдненим документом, сертифікат гарантує стандартизований рівень захисту летовища від актів незаконного втручання. Він діятиме протягом одного року, до 17 листопада 2018 року. А служба аеронавігаційної інформації України дала згоду на виконання польотів в районі аеродрому міста.
 • З  21 листопада у Миколаєві відкрили 18 додаткових пунктів прийому заяв і декларацій. Пункти розташовані у віддалених мікрорайонах та приймають мешканців Миколаєва у робочі часи. Переглянути їх адреси можна за посиланням.
 • У Березанському районі Миколаївської області був здійснений урочистий запуск другої черги Тузлівської вітроелектростанції. Комплекс є частиною Вітряного Парку Причорноморський. У межах реалізації проекту було створено і введено в експлуатацію новий вітрогенератор потужністю 3,2 МВт, що на сьогодні є найпотужнішім в Миколаївській області та на Півдні України.
 • Миколаївський авіаремонтний завод розпочав роботи з середнього ремонту розвідувального літака Су-24МР Збройних сил України.
 • 8 грудня у Миколаївському центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 почала працювати медична інформаційна система "Поліклініка без черг". Це дає пацієнтам можливість записатися на прийом до лікаря в онлайн-режимі. Запис можна зробити як до свого лікаря по договору, так і до будь-якого фахівця в медичному закладі за потребою пацієнта. Зареєструватися в режимі онлайн на прийом до лікаря можна за посиланням.
 • 18 грудня у Миколаєві відкрили міський Центр енергоефективності. Фахівці установи надаватимуть громадянам рекомендації щодо ефективних способів зменшення енергоспоживання та економії на комунальних послугах, а також консультуватимуть ОСББ та ЖБК з реалізації проектів термомодернізації багатоповерхівок та пошуку джерел фінансування. Центр розташований за адресою: вул. Адмірала Макарова, 42-А.
news

Технології

 • На Миколаївській верфі SMG проведений спуск відремонтованої несамохідної баржі-ліхтери типу “Дунай – море”. За допомогою 900-тонного крана «KONE» баржа спущена на воду. Після необхідних випробувань вона буде передана замовнику. Протягом осені Миколаївська верф справила ремонт чотирьох барж такого типу для українського замовника. На цих несамохідних судах виконувалися корпусні роботи, здійснювалася заміна металу і ремонт верхніх люкових замків.
 • ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод» розробив проект модернізації тепловозів в теорії і втілив його в життя. Сучасний двигун Cummins забезпечує стабільну комфортну роботу з моторесурсом 60 000 мотогодин і економію до 30 відсотків палива. Гвинтовий компресорний агрегат з моторесурс 100 000 мотогодин від замість ПК-35. Тепловоз вже відправлено на металургійний комбінат.
 • 19 червня відбувся урочистий спуск на воду нової вітрильної яхти від компанії “Black Sea Yachts”, побудованої за проектом BSY 575. Довжина яхти складає 17,4 метра. Традиційно для всіх яхт, побудованих на верфі, її корпус виконаний зі сталі, а надбудова - з алюмінію. Яхта проектувалася так, щоб бути легко керованою при мінімальній кількості екіпажу.
news

Спорт

 • Вихованець Миколаївської ДЮСШ №2 Олександр Павлюк перше місце на Кубку Європи з кікбоксингу WAKO «Karlovac Open» у м. Карловац (Хорватія).
 • Миколаївські волейболістки здобули золото Чемпіонату України волейболу серед жіночих команд І ліги у місті Вінниця.
 • З 3 по 4 червня в Польщі відбувся Міжнародний фестиваль з фехтування на рапірах серед дівчаток 12-13 років. За результатами змагання перше місце посіла Анастасія Ерофеєнко, учениця спортивної школи олімпійського резерву Миколаєва, тренер - Вікторія Юрина.
 • З 18 до 30 липня у м. Самсун (Туреччина) пройшли XXIII літні Дефлімпійські ігри. До складу збірної команди України увійшли 5 миколаївських спортсменів, з них двоє вихованців ДЮСШ № 7: Віктор Антипенко (вільна і греко-римська боротьба) і Віталій Корепанов (вільна боротьба). За результатами змагань, Віктор Антипенко завоював третє місце в греко-римській боротьбі і друге - у вільній боротьбі, Карепанов Віталій виграв бронзову медаль у вільній боротьбі.
 • Вихованець Миколаївської СДЮСШОР № 6 Дмитро Бенюх завоював "золото" на Чемпіонаті Європи з боксу серед юнаків, що проходив з 18 по 25 липня в м. Вільча (Румунія). У фінальному поєдинку він переміг румунського боксера Альберта Поточану.
 • Миколаївський кікбоксер Павлюк Олександр завоював I місце у ваговій категорії до 81 кг на Чемпіонаті Європи з кікбоксингу серед юніорів у Македонії в м. Скоп'є.
 • Миколаївська спортсменка Кармалова Юлія виборола “бронзу” на Чемпіонаті світу з кікбоксінгу ВАКО серед дорослих, що проходив з 3 по 11 листопада у Будапешті.
 • 15-20 грудня у Львові проходив відкритий Всеукраїнський турнір пам’яті заслуженого тренера України О.Чернявого зі спортивної акробатики. Спортсмени з Миколаївщини Куц Д. та Бородай Б. зайняли І місце, а Жимілінська І. та Рибак Є. - ІІІ місце.
 • Команда Миколаївської області завоювала "срібло" на Чемпіонаті України зі стрибків на батуті у м.Генічеськ. Команда Миколаївської області в загальнокомандному заліку на Чемпіонаті України посіла 2-е місце.
news

У підготовці цього матеріалу використані фото uprom.info, flickr.com/pe_wu, flickr.com/serhio-magpie, flickr.com, flickr.com/sludgeulper/.

* Якщо Ви вважаєте, що у 2017-му в області відбулись значні події, які ми не включили до цього переліку, надішліть нам листа - info@main.in.ua.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: