Із січня субсидії будуть монетизуватися
фото з відкритих джерел

Із січня субсидії будуть монетизуватися

Міністерство соціальної політики закінчило розробку законопроекту щодо надання пільг і субсидій у грошовій формі. Незабаром його розгляне Кабмін, після чого почнеться повна монетизація субсидій, повідомляють на teplo.gov.ua.

«Вже з січня 2019 року вся сума допомоги від уряду для нових одержувачів субсидії  надходитиме безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку. Рахунок матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду», — йдеться у повідомленні.

Якщо за результатами опалювального сезону на рахунку субсидіанта залишаються кошти, він може використати їх на власний розсуд.

В уряді наголошують, що найбільше зможуть економити сім’ї з утепленими будинками, лічильниками та енергоощадними котлами.

У проекті Державного бюджету на 2019 рік уряд заклав 55 мільярдів гривень на монетизацію субсидій.

Монетизація пільг і субсидій відбуватиметься у три етапи.

З 1 січня 2019 року «живі кошти» на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Тобто усі ті, хто подаватиме документи на субсидію у січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період. Це приблизно 3 мільйони домогосподарств.

З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні сім’ям дозволили обирати: користуватися в опалювальний сезон пільгою чи субсидією.

Також держава відшкодує витрати на комунальні всім, хто не встиг оформити субсидію до початку опалювального сезону.