Німеччина вимагає від України закрити "Миротворець" через свого екс-канцлера
Путін і Ґергард Шредер, екс-канцлер Німеччини

Німеччина вимагає від України закрити «Миротворець» через свого екс-канцлера

МЗС Німеччини вимагає від Києва вжити заходів для закриття сайту «Миротворець», де розміщена база з антиукраїнськими діячами. Це пов’язана з тим, що в розділ «Чистилище» нещодавно потрапив колишній канцлер Німеччини Ґергард Шредер, повідомляє українська служба Deutsche Welle.

«Ми однозначно засуджуємо цей список. Ми раніше вже чітко пояснили нашу позицію українській стороні і закликали, щоб український уряд вжив заходів для закриття роботи цього сайту», — заявила речниця німецького МЗС у Берліні в середу, 14 листопада.

Окрім того, в МЗС Німеччини також стверджують, що офіційний Київ пояснює подальшу роботу сайту тим, що він розміщений на закордонному сервері.

Як йдеться на самому сайті «Миротворця», Шредер потрапив у «Чистилище» за «спробу легалізації захоплення російськими окупантами українського Криму, виправдання збройної агресії РФ проти України».

Приводом для внесення колишнього канцлера Німеччини до списку стало його нещодавнє інтерв’ю виданню Aachener Nachrichten, в якому Шредер заявив, що анексію Криму Росією однаково в майбутньому доведеться визнати. Шредер в інтерв’ю, відповідаючи на запитання про Крим, заявив: «Ви серйозно вважаєте, що якийсь російський президент у майбутньому відіграє це рішення? Це реальність, яка одного разу має бути визнана», — сказав він, заявивши, що Крим «був подарований Україні» колишнім радянським лідером Микитою Хрущовим у 1954 році.

Дані на сайті «Миротворець»

До слова, наприкінці вересня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто потрапив до «Чистилища» за «замах на суверенітет і територіальну цілісність України, прямі погрози збройного вторгнення в Україну, втручання у внутрішні справи України, розпалювання і підтримку сепаратистських настроїв в Україні, участь в організації провокацій, спрямованих на масове порушення громадянами України українського законодавства».

Крім того, після паспортного скандалу з подвійним громадянством Угорщини, на сайті було оприлюдено список закарпатських чиновників, які отримали другий паспорт громадянина Угорщини.