РФ влаштувала 35 кібератак на інфраструктуру України і атакувала Організацію із заборони хімзброї

РФ влаштувала 35 кібератак на інфраструктуру України і атакувала Організацію із заборони хімзброї

З початку року спецслужби Росії здійснили 35 атак на українські автоматизовані системи та об’єкти критичної інфраструктури. Про це йдеться у повідомленні СБ України.

«Тільки протягом 2018 року на виконання завдань російських спецслужб зловмисники здійснили тридцять п’ять кібератак на українські автоматизовані системи та бази даних об’єктів критичної інфраструктури у галузях енергетики, транспорту, зв’язку, банківської сфери тощо», — повідомляють в СБУ.

У відомстві наголошують, що лише за 2018 рік вдалося виявити 5 хакерських угрупувань та ідентифікувати 9 осіб, що були задіяні російськими спецслужбами для кібератак.

Крім того, СБУ неодноразово повідомляла партнерські спецслужби про виявлені, локалізовані та попереджені кібератаки, ініційовані спецслужбами РФ. У відомстві нагадали, що спецслужби Нідерландів та Великої Британії розкрили масштабну кібероперацію офіцерів ГУ Генштабу Міноборони Росії проти Організації із заборони хімічної зброї.

«Викриття спецоперації співробітників спецслужб РФ на території ЄС є черговим підтвердженням деструктивної діяльності Москви не лише на території України, але й поширення гібридної агресії Кремля на інші держави», — йдеться у повідомленні СБУ.

Служба безпеки наголошує, що розслідування європейських колег ще раз засвідчили, що кібертероризм та кібершпигунство стали одними з ключових інструментів агресивної політики Кремля проти цивілізованого світу.

«Уряд та силові структури РФ прикривають своїх кіберзлочинців від відповідальності за вчинені злочини та фактично припинили дотримання своїх міжнародних зобов’язань. Така безвідповідальна та деструктивна поведінка є неприпустимою для постійного члена Ради безпеки ООН».