У Каталонії - сутички з поліцією, інформації про поранених українців немає
twitter.com/MartaRodriguezF

У Каталонії — сутички з поліцією, інформації про поранених українців немає

У Каталонії відбуваються сутички з поліцією на тлі забороненого іспанською владою референдуму про незалежність регіону. Про це повідомляє Reuters. 

Іспанський уряд назвав референдум за незалежність Каталонії незаконним і антиконституційним. Аби запобігти голосуванню, до регіону було стягнуто тисячі поліцейських. Місцева влада регіону призначила початок референдуму на 9.00 за місцевим часом. За планом для голосування було підготовано близько 2300 дільниць, але вчора Мадрид оголосив, що більш ніж половину з них вдалося закрити.

Повідомляється, що іспанська поліція увірвался до дільниці голосування в провінції Жирона, на якій мав голосувати політичний лідер каталонців Карлес Пуджемон. Як потім повідомили представники місцевої влади, Пуджемон змінив плани та проголосував на іншій дільниці.

Також повідомляється про застосування іспанською поліцією гумових куль у сутичці з протестувальниками в центрі Барселони. Тут біля дільниці, що розташована в одній зі шкіл, відбулося зіткнення правоохоронців із сотнями бажаючих проголосувати. Натовп під час протистояння скандував «Ми мирні люди!». Каталонські екстрені служби зазначають, що наразі внаслідок дій поліції постраждали 38 людей, переважна більшість із них отримали неважкі травми.

Від МЗС України не надходило жодної інформації про українців, що постраждали внаслідок зіткнень з поліцією в регіоні. Нагадаємо, раніше Генеральне консульство України в Барселоні рекомендувало українським громадянам, що перебувають в Каталонії, уникати масових скупчень людей і неухильно дотримуватися правил перебування іноземців в Іспанії, зокрема, мати при собі оригінали паспортів.