Банки почали передавати фіскалам інформацію про рахунки фізосіб-підприємців

Банки почали передавати фіскалам інформацію про рахунки фізосіб-підприємців

В Україні запрацював механізм взаємодії Державної фіскальної служби та банківських установ.  Про це повідомив в.о. заступника голови відомства Євген Бамбізов на своїй сторінці в Facebook.

Банківські установи України почали передавати інформацію до Державної фіскальної службу про рахунки фізичних осіб, які мають статус підприємців.

«Від банків отримана перша інформація про рахунки, відкриті особами, які мають статус ФОП. Зараз вона обробляється. І вже попередній аналіз свідчить: лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності», — написав Бамбізов.

Він наголосив, що ДФС ще влітку направила банкам вимогу надати інформацію по всім фізособам, які мають відкриті рахунки, аргументуючи це тим, що значна частина ФОПів приховує свої справжні доходи. З цією метою використовуються для підприємницької діяльності (для розрахунків за послуги і товари) рахунки, відкриті на вимогу фізичних осіб.

За словами Бамбізова, з майже двох мільйонів самозайнятих осіб банківські рахунки для підприємницької діяльності мають лише 964 тисячі, і в результаті бюджет втрачає мільярди гривень. Тож, мова йде про навмисне заниження оборотів бізнесу і ухилення від податків.

«За попередніми оцінками, від цього бюджет несе істотні втрати — мова йде про мільярди гривень», — наголошується у повідомленні.