Біля українського кордону скупчуються російські війська, — Турчинов
РНБО

Біля українського кордону скупчуються російські війська, — Турчинов

У зв’язку із загостренням ситуації на сході України протягом останнього тижня Секретар РНБО Олександр Турчинов прибув на українські позиції в зоні проведення операції Об’єднаних сил. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Секретар РНБО побував на позиціях 24-ї окремої механізованої бригади імені Данила Галицького в районі Горлівки, де останнім часом зафіксовано найбільшу щільність обстрілів та військових провокацій з боку російсько-терористичних військ.

За словами Турчинова, протягом тижня сталася найбільша за останні півроку кількість обстрілів не лише позицій Збройних Сил України, а й населених пунктів.

«Використовується заборонена Мінськими угодами артилерія, танки, реактивні системи залпового вогню», — сказав він.

Крім того, обстріли української території велися на глибину до 30 кілометрів, внаслідок чого були знищені цивільна інфраструктура, є загиблі не тільки серед військових, але й серед мирного населення.

За словами Турчинова, українська розвідка спостерігає активну концентрацію російських військ у безпосередній близькості до українсько-російського кордону, що свідчить «про підготовку російським військово-політичним керівництвом масштабних провокацій та наступальних дій, які можуть розпочатися в будь-який час».

Попри активізацію терористів, наші бійці гідно тримають оборону.

«Наші бійці не лише гідно втримали оборону, а й значно покращили свої позиції з метою мінімізації втрат серед особового складу та цивільного населення».

«Після початку операції Об‘єднаних сил значно покращилася координація військових з Національною гвардією, Національною поліцією, СБУ та прикордонниками, тобто покращилися ефективність та результативність застосування силового потенціалу для захисту нашої країни від агресії РФ на сході», — сказав О. Турчинов.