Кібервідділ СБУ розширює співпрацю з громадськістю

Кібервідділ СБУ розширює співпрацю з громадськістю

Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, який очолює генерал Климчук О.В., розширює співпрацю з громадськістю у рамках розвитку державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки та кіберзахисту. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на офіційну сторінку СБУ у Facebook.

Як повідомляють в СБУ, в рамках рзширення співраці з громадянським суспільством було підписано Меморандум з компанією «Лінкос груп» щодо організації взаємодії з питань обміну інформацією щодо кіберінцидентів з використанням платформи MISP-UA.

Зазначається, що «Лінкос груп» є однією з провідних ІТ-компаній України з розробки програмних рішень для бізнесу (М.е. doc, IS pro, SOTA, Звіт Корпорація та інші).

«Зловмисники використовують інфраструктуру приватного бізнесу, який тривалий час надає сервісні послуги та має репутацію довіреного джерела. Служба високо цінує зусилля «Лінкос груп», спрямовані на підвищення рівня захищеності власної інфраструктури, а відповідно й десятків тисяч українських підприємств, які користуються сервісом та програмним забезпеченням «Лінкос груп»», — йдеться у повідомленні.

В СБУ переконані, що така співпраця сприятиме посиленню спроможності України у протидії кіберзагрозам, стимулюватиме індустрію для створення власних програмних продуктів, поліпшить взаємодію суспільства і держави, а також підвищить прозорість діяльності та довіру до органів влади.

До слова, співробітниками Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ на базі платформи з відкритим програмним кодом MISP (Malware Information Sharing Platform) створено систему збору і обробки інформації стосовно інцидентів кібернетичної безпеки та обміну технічними даними про ідентифікатори компрометації інформаційних систем об’єктів критичної інфраструктури між суб’єктами сектору безпеки в режимі реального часу.

Ця платформа широко використовується в усьому світі, відповідає міжнародним стандартам ЄС та НАТО, застосовується основними міжнародними суб’єктами у сфері кібербезпеки FIRST, CIRCL, CiviCERT, NATO NCI Agency тощо.