Нафтогаз "потролив" Газпром через вимогу скасувати рішення арбітражного суду
vgolos.com.ua

Нафтогаз «потролив» Газпром через вимогу скасувати рішення арбітражного суду

Російський Газпром вимагає скасувати рішення Стокгольмського арбітражу стосовно справи з українським Нафтогазом. Причина — у Газпромі вважають, що рішення нібито написане не арбітрами, а «іншими особами».

Нагадаємо, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражного суду Газпром має виплатити українському Нафтогазу $2,56 мільярди.

«Додаткове вивчення тексту рішення із залученням всесвітньо визнаного експерта-лінгвіста показало, що значна частина арбітражного рішення написана не арбітрами, а іншою особою. Очевидно, що ніхто не має права підміняти арбітрів», — заявили у Газпромі.

У Газпромі також заявили, що висновки лінгвіста «дають підставу повністю скасувати рішення суду». На цій підставі Газпром направив заяву до апеляційного суду округу Свеа з вимогою про повну відміну рішення арбітражу.

Нафтогаз на подібні заяви відповів своєрідним тролінгом. Спершу на сторінці Нaфтогазу у Facebook опублікували допис: «Цікаво, чи залучали експертів з Алмаз-Антей» із хештегом #ІноєРукаЛіцо

“Алмаз-Антей” – російський збройовий концерн, який створює ЗРК “Бук”. Підприємство провело у 2015 році ряд експериментів, результати яких не збіглися з висновками міжнародного слідства у справі про катастрофу Boeing-777 рейсу МН17. Так, в «Алмаз-Антей» стверджували, що такого типу «Буків», з якого збили пасажирський літак, на озброєнні в російській армії немає, а сам снаряд було випущено з підконтрольної українському уряду території. При цьому всі міжнародні дослідження доводять протилежне.

Пізніше головний комерційний директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко опублікував іронічний допис:

«Просять прокоментувати новину про Газпром та арбітраж. Для того, щоб це зробити, потрібно спочатку зробити лінгвістичну експертизу, чи справді цю новину написали у інформаційному агентстві яке поширило цю новину. А потім потрібно буде зробити лінгвістичну експертизу заяви Газпрому — чи дійсно це писав Газпром. Ну а вже потім можна і прокоментувати цю маячню…»

 

Скріншот зі сторінки Нафтогазу