СБУ затримала терориста "ЛНР", який дав свідчення про російські війська на Донбасі. Відео
СБУ

СБУ затримала терориста «ЛНР», який дав свідчення про російські війська на Донбасі. Відео

Співробітники СБУ затримали колишнього бойовика «ЛНР», який розповів про присутність російських військових на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що харків’янин у квітні 2017 року приєднався до незаконного збройного формування бойовиків. Він проходив «службу» в одному з терористичних батальйонів на території тимчасово окупованого Алчевська на посаді механіка-водія БМП.

Зловмисник у складі незаконного збройного формування брав учать у протистоянні поблизу лінії розмежування. У червні  2018 року бойовик вирішив покинути лави бандугруповання, через тиск з боку терористів, та повернувся на Харківщину. Співробітники СБ України оперативно встановили та затримали колишнього бойовика.

Затриманий надав СБУ свідчення стосовно участі російських військових у збройному конфлікті на сході країни. За його словами, російські війська розміщуються у так званому «другому ешелоні» від лінії зіткнення і надають вогневу підтримку з важкого озброєння по позиціях українських військових. Крім того, російські офіцери виконують функції «спостерігачів» за діяльністю збройних підрозділів терористів.

Також колишній терорист «ЛНР» розповів, що основним мотивом вступу до банд в ОРДЛО для більшості є матеріальна вигода, але вони укомплектовані на 50%. Їх ватажками стають особи з кримінальним минулим.

Матеріальні ресурси та боєприпаси розкрадаються.

«Багато хоче повернутися назад. В Росії вони там нікому не потрібні, вони б хотіли повернутися, тому що вже зробили помилку в житті і бояться українського правосуддя», — розповів колишній бойовик.