Україна закупить у Франції 55 гелікоптерів за 551 мільйон євро
МВС України

Україна закупить у Франції 55 гелікоптерів за 551 мільйон євро

Арсен Аваков підписав від імені уряду другий етап угоди з Францією щодо поставки 55 гелікоптерів Super Puma (Airbus Helicopters H225). Про це міністр повідомив у Twitter.

Другий етап угоди на поставку гелікоптерів Авакос підписав з Державним секретарем Міністерства економіки та фінансів Франції Дельфін Жені-Стефан.

«Перші чотири сучасних гелікоптера Super Puma (Airbus Helicopters H225) вже найближчим часом у цьому році стануть до роботи в Україні!», — написав Аваков у своєму дописі.

Гелікоптери компанії «Airbus Helicopters» будуть виконувати завдання для Державної служби із надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України.

За словами міністра, вже цього року Україна отримає перші чотири гелікоптери для нової служби реагування МВС, які виконуватимуть рятувальну та медичну функції. Загальна вартість французьких гелікоптерів — близько 551 мільйон євро.

«За умовами Угоди, французька сторона в два етапи поставлять в Україну спочатку 37 вертольотів компанії Airbus, а потім ще 18 вертольотів. З них, 21 гелікоптер – моделі Н225 – гвинтокрили, які мають вантажопідйомність більше 10 тон. Така техніка не випускається в Україні, а нам вона дуже потрібна. Вже в цьому році ми отримаємо перші чотири машини», — зазначив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

У МВС підписали Угоду на вертольоти трьох моделей – Н145, Н125 та Н225, які поповнять вже існуючий вертолітний парк машин ще радянського виробництва МІ-8.

Основними завданнями вертолітних підрозділів МВС будуть: аеромедична евакуація, рятувальні операції, підтримання громадського порядку, антитерористичні та спеціальні операції, охорона державного кордону й підтримання безпеки на дорогах.

«Всі ці вертольоти організують єдину систему повітряної безпеки і будуть брати участь в санітарній авіації. При потребі будуть евакуювати хворих людей та осіб, які потрапили в надзвичайні ситуації у важкодоступних місцях», — наголосив міністр.