УПЦ МП відмовилась від участі у створенні Єдиної помісної церкви України
УНІАН

УПЦ МП відмовилась від участі у створенні Єдиної помісної церкви України

Українська православна церква Московського патріархату відмовляється брати участь у процесі створення Автокефальної української православної церкви.

«Процес надання так званого томосу про автокефалію є штучним, нав’язаним ззовні», – йдеться у постанові Собору єпископів УПЦ МП.

Через це «долучення єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви (Московського патріархату, — ред.) до цих процесів вважаємо неможливим».

Крім того, в УПЦ МП заявили, що розривають євхаристійне спілкування з Константинополем. Раніше таку ж заяву озвучила Російська православна церква, намагаючись припинити процес надання автокефалії українській церкві.

Нагадаємо, Константинопольський патріархат скасував акт про передачу території України під адміністрацію Російської церкви і відтоді в Україні, фактично, не існує УПЦ Московського патріархату. Так, Синод Вселенського патріархату своїм рішенням від 11 жовтня підтримав надання автокефалії Українській церкві, зняв анафему з патріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнав їх канонічними, а також визнав незаконною анексію Київської митрополії Російською православною церквою.

У найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

Додамо, що 3 листопада предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням прийняти закон про єдину православну Церкву в Україні, а також про зміну назви Української православної церкви (Московського патріархату) на «Російську православну церкву» в Україні.