В Одесі СБУ викрила оператора зв'язку, який співпрацював з бойовиками і спецслужбами РФ
ssu.gov.ua

В Одесі СБУ викрила оператора зв’язку, який співпрацював з бойовиками і спецслужбами РФ

Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури викрили в Одесі міжнародного оператора телефонного зв’язку на співпраці з російськими спецслужбами. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Службу безпеки України.

Правоохоронці встановили, що власник компанії, який є громадянином РФ, дав вказівку працівникам маршрутизувати трафік з окупованих територій Луганської області в мережі російських операторів мобільного зв’язку. З цією метою було залучено спеціальний програмно-апаратний телекомунікаційний комплекс.

«Оперативники спецслужби задокументували, що через цей незаконний канал зв’язку бойовики «ЛНР» вільно спілкувалися між собою та російськими кураторами. Спецслужби РФ отримали контроль над персональними даними і телефонними розмовами українських громадян і організацій, які користувались «послугами» цього оператора», — йдеться у повідомленні СБУ.

В офісі оператора, технічних приміщенням та на місці проживання власника було проведено обшуки, в ході яких «виявили спеціальне телекомунікаційне обладнання вартістю понад півмільйона гривень, яке використовувалося для незаконної маршрутизації трафіку. Правоохоронці вилучили листування і документи, що підтверджують надання послуг телефонного зв’язку представникам терористичної організації «ЛНР» та співпраці з ФСБ РФ».

В рамках відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 (Ред. — створення терористичної групи або терористичної організації) Кримінального кодексу України громадянину Росії оголошено про підозру у сприянні діяльності терористичної організації. Суд встановив власнику запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Фото: Служба безпеки України