Український школяр зі своїм винаходом здобув перемогу на "Олімпіаді геніїв" у США
Голос Америки

Український школяр зі своїм винаходом здобув перемогу на «Олімпіаді геніїв» у США

Валентина Фречка, школяр із Закарпаття, представив на «Олімпіаді геніїв» у США технологію виготовлення паперу з опалого листя і отримав золоту нагороду.

Як повідомили УНІАН в Малій академії наук, одинадцятикласник переміг у змаганні між учнями з різних країн у кількох категоріях.

«Ноу-хау Валентина вирішує одразу дві екологічні проблеми: опале листя не спалюється, а стає сировиною для виготовлення целюлози, при цьому дерева лишаються цілими. Найкраще для виготовлення паперу підходить листя берези, дуба, верби і граба. Ексклюзивна і сама технологія. Для відокремлення целюлози винахідник використовує блендер: спочатку подрібнює волокна, а потім їх відбілює», — йдеться у повідомленні.

Папір, що виготовляється таким методом, дещо поступається за якістю традиційному, тож його краще використовувати як пакувальний.

Відзначається, що винахід підлітка — унікальний, оскільки подібним шляхом переробки можна отримати тверде паливо і виділити мінеральні кислоти.

За перемогу в Олімпіаді винахідник отримав право брати участь у міжнародній виставці в Південній Кореї. Крім золотої медалі хлопець отримав ще й спеціальну відзнаку конкурсу, якої удостоїлися лише двоє учасників.

Відомо, що цьогоріч у престижному юнацькому конкурсі брали участь більше 1300 учасників із різних країн світу. Україну представляла команда членів Малої академії наук, у складі 5 осіб.