Агенство з енергоефективності представило законопроект щодо створення ринку біоетанолу та біодизелю в Україні
facebook.com/saeeUA

Агенство з енергоефективності представило законопроект щодо створення ринку біоетанолу та біодизелю в Україні

У Комітеті ВРУ з питань ПЕК Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив парламентарям та бізнесу розроблений Агентством законопроект щодо розвитку сфери виробництва та використання на транспорті рідкого біопалива. Про це повідомив Урядовий портал.

Обговорення відбулося у Комітеті ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки під головуванням та за ініціативи керівника Комітету, народного депутата України Олександра Домбровського.

Ідея даного законопроекту полягає у створенні законодавчого підгрунтя, яке стимулюватиме виробництво та використання біоетанолу та біодизелю із вітчизняної сировини.

«Весь світ сьогодні поступово переходить на «чисті» види палива. Для України, яка в значній мірі залежна від імпорту нафтопродуктів, це також актуальне питання. Більше того, враховуючи можливості нашої аграрної сфери, щорічний потенціал виробництва рідкого біопалива в Україні становить 1 млн т н.е.», — зазначив Савчук.

Згідно з законопроектом, пропонується створити гарантований ринок біоетанолу та біодизелю. Для цього необхідно визначити обов’язкову частку біокомпонентів у загальному обсязі реалізованих в Україні моторних палив, зокрема:

  • біоетанолу — не менш як 3,4 % (енергетичних) з 1 липня 2018 року та  4,8 % (енергетичних)  з 1 липня 2019 року;
  • біодизелю — не менше 2,7% (енергетичних) з 1 липня 2018 року.

Також у законопроекті передбачено облік та контроль вмісту біокомпонентів у моторному паливі та відповідальність за недотримання вимог.

Прийняття законопроекту дозволить залучити інвестиції у дану сферу, завантажити потужності спиртових заводів, дати додаткові робочі місця, збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів, покращити екологічну ситуацію в країні та зменшити енергозалежність всієї країни.

Учасники наради: Міненерговугілля, Мінагрополітики, асоціації «Укрбіопаливо», Біоенергетичної асоціації України, Нафтогазової асоціації України, ДП «Укрспирт», компанії «Астарта», Гайсинського спиртового заводу та інші, розповіли про існуючі проблеми у цій сфері,повідомили про необхідність створення ринку та висловили свої пропозиції щодо законопроекту.

Найближчим часом доопрацьований законопроект буде подано на реєстрацію та розгляд до Парламенту.