"Азовсталь" змінює пріоритети у виробництві
facebook.com/MetinvestSMC

«Азовсталь» змінює пріоритети у виробництві

Металургійний комбінат «Азвосталь», що входить до групи «Метінвест», має намір перегянути пріоритетні напрямки виробництва. Акценти змістяться з виробництва рейок на випуск великого сортового прокату й балок. Про це повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на генерального директора підприємства Енвера Цкітішвілі.

У рамках Міжнародного металургійного форуму «Наука та інновації», що пройшов у Києві цього тижня, він розповів, що керівництво комбінату має намір почати випускати переважно великий сортовий прокат і балки. За словами Цкітішвілі, це пов’язано з політикою країн пострадянського простору, які використовують протекціоністські заходи, щоб не допускати рейкову продукцію «Азовсталі» на свої внутрішні ринки.

«Ми теж дивимося в майбутнє і бачимо, що в нашому сортовому цеху буде не рейкобалковий стан, а балко-рейковий. Тобто, ми змістимо акцент на випуск великого сорту і балок», — зазначив він. Перспективи експорту рейок на ринки інших країн директор підприємства прокоментував так: «Звичайно, рейки можна завозити, але з низкою умов, які ми не можемо виконати. Тому ми прийняли рішення піти з «рельсобалки» та по-максимальному завантажити потужності з випуску великого сорту».

Цкітішвілі також наголосив, що через протекціонізм комбінат змістив акценти в ринках збуту: якщо раніше в структурі продажів «Азовсталі» частка ЄС становила 35%, то зараз вона досягла 70%. Ще 15-20% припадає на ринки Північної Африки і Близького Сходу, решта — на ринки СНД.

Також повідомляється, що Роман Курашов, директор «Метінвесту» з маркетингу, розповів, що головне завдання «Азовсталі» – збільшення обсягів виробництва. Таку заяву він зробив у ході презентації стратегії розвитку компанії до 2030 року. Також Курашов зазначив, що «Метінвест» планує модернізувати на комбінаті блюмінгову машину та рейкобалковий стан, який після оновлення зможе випускати 100-метрові рейки, й розширити лінійку сортового прокату.