Банківська система готова кредитувати економіку та населення - НБУ
facebook.com/NationalBankOfUkraine
Заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Банківська система готова кредитувати економіку та населення — НБУ

Банківська система України на даний момент докапіталізована, ліквідна та може знову виконувати свою традиційну функцію кредитування економіки та населення. Як повідомляє УНІАН, про це заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова на конференції в Києві.

«На сьогоднішній день ми маємо повністю прозору структуру власності банківської системи. І це означає, що кожен споживач може абсолютно свідомо обирати для себе заклад для співпраці», — зазначила Рожкова.

Вона підкреслила, що банки пройшли діагностичне обстеження якості активів і наразі виконують плани докапіталізації. За її словами, 20 із 60 банків вже повною мірою виконали трирічні плани щодо докапіталізації.

Також представник НБУ повідомила, що за результатами діагностики невеликих банків майже 33 з 37 установ не потребували докапіталізації за якістю активів. При цьому Рожкова зазначила, що більшість невеликих банків уже виконали вимогу щодо збільшення статутного капіталу до 200 мільйонів гривень.

«За 7 банками триває процедура верифікації джерел походження коштів в капітал», — додала вона. Заступник голови НБУ відзначила, що банки продовжують працювати над скороченням заборгованості перед пов’язаними особами. На думку Катерини Рожкової, це зміцнить структуру капіталу та вивільнить ресурси для кредитування населення.