Будинкові лічильники має встановлювати теплопостачальник, - Зубко
facebook.com/zubko.gennadiy

Будинкові лічильники має встановлювати теплопостачальник, — Зубко

Будинкові вузли комерційного обліку встановлюватиме постачальник.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, передає Урядовий портал.

«За Законом постачальник має на це один рік. Проте, споживач або органи місцевого самоврядування можуть встановити лічильники самостійно, а лічильник у квартиру – споживач. За Законом останній має на це три роки», — заявив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що головна зміна, визначена Законом, в тому, що платежі будуть не в тарифі, а окремою сумою в платіжці.

«Отже, тариф зменшиться. За встановлення лічильника треба буде заплати один раз, а далі сплачувати лише за його обслуговування чи заміну. Тепер споживачам, які встановили собі лічильник, продовжують виписувати платіжки за тарифом, до якого і надалі включаються кошти на встановлення лічильника», — зауважив урядовець.

Повідомляється, що за Законом встановлення, оснащення оплачує споживач або органи місцевого самоврядування. А споживач оплачує обслуговування та заміну лічильника. Також ці суми будуть розстрочені на 5 років. Отже, сплата за місяць на квартиру складатиме 6-12 гривень, тобто не більше 1% суми рахунку.

Зубко також зазначив, що Закон зобов’язує постачальні компанії встановити лічильники споживачам, а після встановлення – взяти на абонентський облік. Також постачальні компанії повинні будуть взяти на облік лічильники, придбані та встановлені мешканцями.

Міські голови можуть виділити кошти з міського бюджету на встановлення як будинкових, так і квартирних лічильників, тому що більшість теплопостачальних підприємств є комунальними.