Бухгалтерський облік в Україні переводять у стандарти ЄС
wistechcolleges / Flickr

Бухгалтерський облік в Україні переводять у стандарти ЄС

Верховна Рада ухвалила закон про приведення бухгалтерського обліку в Україні до стандартів Євросоюзу. 

За ухвалення Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (щодо удосконалення деяких положень)» проголосували 253 депутати.

Пропонується привести норми закону у відповідність до законодавства Європейського Союзу, зокрема з положеннями Директиви ЄС №2013/34/ЄС, і вдосконалити порядок застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності.

«Законопроектом пропонується ввести нові терміни, зокрема «витрати», «доходи», «звітний період», «звіт про платежі на користь держави» в частині суб’єктів, які подають цей звіт, «звіт про управління», «власний капітал», «таксономія фінансової звітності» і «підприємства, що представляють суспільний інтерес», «чистий дохід від реалізації продукції», — йдеться в документі.

У пояснювальній записці до документа пропонують уточнити період здачі проміжної фінансової звітності, щоб забезпечити однозначності у визначенні періоду.

З урахуванням положень Директиви ЄС, проектом пропонується звільнити мікро- і малі підприємства від надання звіту про управління.

А також пропонують уточнити вимоги щодо складання фінансової звітності за міжнародними стандартами підприємствами, що становлять суспільний інтерес, і підприємствами, що займаються видобутком корисних копалин загальнодержавного значення.

Прийнятий закон передбачає удосконалення порядку надання та оприлюднення фінансової звітності, передбачивши її подання підприємствами, які застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, в єдиному електронному форматі.

Закон зобов’язує підприємства надавати копії фінансової звітності за запитом юридичних і фізичних осіб відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації».