Бюджет на 2018 рік передбачає курс 29,3 гривні за долар
facebook.com/o.danyliuk
Міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Бюджет на 2018 рік передбачає курс 29,3 гривні за долар

Формуючи бюджет на 2018 рік, Міністерство фінансів заклало в нього курс гривні на рівні 29,3 гривні за долар. Про це повідомив у інтерв’ю для «Українських новин» міністр фінансів Олександр Данилюк. 

«Бюджет формувався, виходячи з курсу 29,3 гривні за долар», — зазначив міністр, відповідаючи на питання журналістів. Він також розповів, що, згідно з проектом, передбачається підвищення мінімальної зарплати до 3723 гривень і прожиткового мінімуму до 1700 гривень з початку 2018 року.

Повідомляєтсья також, що головний фінансовий документ країни складено, виходячи з показників зростання ВВП 3% та зростання інфляції 5%. Данилюк додав, що з проектом бюджету, поданим до Кабміну, тепер працюватимуть міністри. Фінальна редакція очікується 15 вересня.

«Економіка наша відновлюється, тому прибутки зростають. Бюджетна дисципліна — це дуже важливо. Дефіцит бюджету ми постійно знижуємо, як і планували. У 2018 році передбачається дефіцит у 2,4%. У нас виходить, що прибутки зростають на 14%, порівняно з цим роком», — наголосив міністр фінансів.

Данилюк також повідомив, що бюджет розраховано на перспективу розвитку, і в нього закладено основні реформи, зокрема пенсійну, яку має в другому читанні прийняти парламент. Міністерство фінансів передбачило і заклало в бюджет фінансування Пенсійного фонду на рівні 141 млрд гривень.

За інформацією НБУ, на 11 вересня 2017 року, курс національної валюти перебуває на рівні 26,07 гривні за долар.