Данилюк розповів про результати переговорів з МВФ і Світовим банком
facebook.com/o.danyliuk

Данилюк розповів про результати переговорів з МВФ і Світовим банком

Вчора завершився візит української делегації на щорічні збори Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Про що говорили на заході, який зібрав міністрів фінансів, голів центральних банків, економістів і представників бізнесу з усього світу, розповів у Facebook керівник українського Мінфіну Олександр Данилюк.

Він зазначив, що в контексті України надзвичайно важливою назвали реформу Державної фіскальної служби та комплексний перегляд угод про уникнення подвійного оподаткування з іншими державами. Данилюк додав, що під час зустрічей домовився з міністрами фінансів Швейцарії та Бельгії про пришвидшення процесу усунення подвійного оподаткування між країнами.

Він також повідомив, що учасники заходу назвали проблеми оподаткування одним із найголовніших викликів, що лежать перед сучасною економікою.

«Ухилення від сплати податків та необхідність ефективнішої фіскальної політики також були визначені глобальними проблемами. Є спільне розуміння, що необхідно активніше боротися проти корупції та ухилень від сплати податків», — відзначив міністр фінансів України.

Він додав, що світовою проблемою в економічній сфері вважається також низька якість освіти, що призводить до зниження продуктивності виробництва. Міністри цілої низки держав зазначили, що якість освіти погіршується, не дивлячись на зростання обсягів фінансування.

«В Україні така сама історія — фінансування ми збільшуємо, але якість освіти необов’язково залежить тільки від обсягу фінансування. Тут важливим є правильна та виважена політика, постійний моніторинг та оцінка політики та відповідні зміни», — повідомив Данилюк.

 

Серед інших питань, які, маючи глобальне значення, важливі також і на локальному рівні, зокрема й в Україні, він перерахував протекціонізм, низьку продуктивність праці, посилення позицій популістів і питання впровадження і регуляції фінансових технологій.