Державні шахти об’єднають у Національну вугільну компанію
lickr.com/danielmennerich

Державні шахти об’єднають у Національну вугільну компанію

В Україні буде створено Національну вугільну компанію, куди ввійде 33 державні шахти. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Урядовий портал.

В інтерв’ю для ЕП, опублікованому 23-го жовтня на веб-порталі Кабміну, віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон зазначив, що процес об’єднання шахт в єдину нацкомпанію вже на завершальній стадії.

«Два дні тому від Міненерговугілля в Кабмін прийшов документ про створення цієї компанії. Думаю, протягом тижня-двох документ буде підписаний та опублікований», — повідомив посадовець.

Кістіон впевнений, що це дозволить сформувати єдину державну політику, а саме централізовано здійснювати закупівлі та економити на адміністративному апараті. За його словами, адмінзатрати можна буде скоротити на 1,5 млрд гривень.

«Приватизація цих об’єктів (шахт — Ред.) не заборонена, але на першому етапі ми повинні призначити в Національну вугільну компанію хороший менеджмент. Якщо компанія працюватиме прибутково і розвиватиметься, то навіщо її приватизувати?» — зазначив Кістіон.