«Енергоатом» і Westinghouse продовжили контракт на поставку ядерного палива до 2025 року

Державне підприємство НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse Electric у Брюсселі подовжили термін дії договору про постачання ядерного палива до 2025 року. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на reform.energy.

«Ця угода передбачає постачання ядерного палива для забезпечення 7 з 15 українських атомних енергоблоків протягом 2021-2025 років, що означає розширення та продовження дії цього договору на шість енергоблоків, термін дії яких завершується в 2020 році», — повідомляє в прес-релізі Westinghouse.

Зазначається, що виробництво та збірка палива здійснюватиметься на підприємстві Westinghouse по виробництву палива в місті Вестерос (Швеція). Поставка почнеться на початку 2021 року, безпосередньо після завершення діючого договору.

«Продовження строку дії договору посилює роль компанії Westinghouse як стратегічного партнера «Енергоатома» та демонструє нашу здатність підтримувати Україну в енергетичній диверсифікації. Те, що згідно з умовами договору ми будемо отримувати деякі компоненти палива від українського виробника, ще більше посилить відносини між компанією Westinghouse і Україна», — зазначив президент та виконавчий директор Westinghouse Electric Company Хосе Еметеріо Гутьеррес.

У свою чергу президент НАЕК Юрій Недашковський нагадав, що «Енергоатом» наразі є єдиною у світі компанією, яка експлуатує реактори дизайну ВВЭР-1000 і повністю диверсифікувала джерела поставок ядерної палива для реакторів цього типу.

Як повідомлялось, з метою диверсифікації джерел поставок ядерногої палива для українських АЕС «Енергоатом» разом Westinghouse в 2000 році розпочали реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.

У березні 2008 года «Энергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden  комерційний контракт на забезпечення протягом 2011-2015 років ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЭР-1000.

Westinghouse в кінці квітня 2016 року оголосив про розширення свого підприємства з випуску ядерного палива в Вестеросі для забезпечення росту поставок для реакторів російського дизайну ВВР-1000 в Україну та інших країн Східної Європи.

«Енергоатом» є оператором всіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.