"Енергоатом" отримає кредит на будівництво сховища ядерних відходів
facebook.com/atom.gov.ua

«Енергоатом» отримає кредит на будівництво сховища ядерних відходів

Вчора, 14 вересня, рада директорів американської Корпорації приватних зарубіжних інвестицій (OPIC) схвалила кредит на суму до 250 млн доларів для української компанії «Енергоатом». Призначення кредиту — будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні. Про це повідомляє LB.ua з посиланням на GlobalNewswire.

Раніше в «Енергоатомі» заявляли про плани до жовтня 2017 року залучити кошти на будівництво сховища у Bank of America Merrill Lynch. OPIC страхуватиме політичні ризики по кредиту.

250 млн доларів буде витрачено на будівництво першого пускового комплексу на чотири контейнери HI-STORM, три з яких призначені для відпрацьованих тепловиділяючих збірок. На початку червня Кабмін затвердив проект будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива. Згідно з проектом, першу чергу планується зводити впродовж 30 місяців. Орієнтовна вартість будівництва складає 4,76 млрд гривень.

Загалом сховище збираються будувати в 15 етапів протягом 16,5 років. Повідомляється, що його загальна ємність складе 458 контейнерів для зберігання 16529 відпрацьованих тепловиділяючих збірок.

За планом, спорудження сховища дозволить «Енергоатому» суттєво скоротити витрати, пов’язані з відпрацьованим ядерним паливом, яке зараз переважно вивозиться на тимчасове зберігання до РФ. Зберігання відпрацьованого палива російськими компаніями щорічно обходиться «Енергоатому» майже у 200 млн доларів.

«Енергоатом» є оператором усіх чотирьох АЕС, які працюють в Україні. Загалом підприємство експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами.