Енергоменеджмент дозволить місцевим громадам заощаджувати бюджетні кошти, — Павло Ладецький

Начальник Управління енергетичного менеджменту Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Павло Ладецький на семінарі в Івано-Франківську наголосив, що енергоменеджмент дозволить місцевим громадам заощаджувати бюджетні кошти та реінвестувати їх в енергоефективні проекти. Про це повідомляє Урядовий портал.

Семінар «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень» був організуванний Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження спільно з Івано-Франківською ОДА, Проектом GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» та Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.

Павло Ладецький під час семінару зазначив, що шлях до зменшення енергоспоживання в бюджетних закладах починається з енергоменеджменту. Він включає обов’язковий енергомоніторинг, розробку енергетичних бюджетів і планування нових заходів з енергозбереження.

«Заощаджені на енергоспоживанні кошти можна спрямовувати на інші корисні для громад енергоефективні проекти, у тому числі з використанням відновлюваних джерел енергії», — підкреслив він, по’яснюючи переваги та особливості здійснення енергоменеджменту у бюджетних закладах.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Ярослав Паранюк відзначив здобутки області у сфері енергоефективності. Він нагадав, що енергомоніторинг здійснюється у бюджетних закладах чотирьох міст: Івано-Франківська, Долини, Коломиї і Бурштину.

Під час семінару було розглянуто також досвід Німеччини у сфері енергоменеджменту.