ФДМУ розробив новий законопроект про оренду державного та комунального майна
Віталій Трубаров/Facebook

ФДМУ розробив новий законопроект про оренду державного та комунального майна

 

Фонд державного майна України розробив та передав до профільних міністерств проект закону «Про оренду державного та комунального майна», за яким оренда здійснюватиметься виключно через електронні аукціони, скасовується необхідність отримувати додаткові дозволи в різних органах управління, а сам процес оренди зменшиться до 45 днів із нинішніх 145.  

Про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на в.о. Голову Фонду державного майна України Віталія Трубарова.

Трубаров зазначив, що головна мета нового закону – розробка максимально прозорої, ефективної та простої для інвестора процедури оренди державного та комунального майна.

«Фонд пропонує здавати в оренду майно виключно на електронних аукціонах. Чи через систему ProZorrо, чи через будь-яку іншу, але у форматі без конкурсних комісій. Процес має бути публічним, конкурентним, а ціна максимальною», – наголосив він.

Керівник Фонду держмайна пояснив, що за новим законопроектом, орендар самостійно визначатиме суб’єкта оціночної діяльності. Інформація про об’єкт оренди розміщуватиметься на офіційному сайті та не буде потребувати жодних запитів. За планом кожні три роки відбуватиметься актуалізація вартості.

«Процес матиме такий вигляд: формування переліку об’єктів з подальшим оприлюдненням, оцінка об’єкту потенційним орендарем, рецензування звіту про оцінку, оголошення і прийом заявок, перевірка учасників та аукціон», — зазначив Віталій Трубаров.

Глава Фонду заявив, що такий порядок передачі об’єктів державної і комунальної власності в оренду буде як для єдиних майнових комплексів, так і для окремих об’єктів нерухомого та рухомого майна.

«Відмінність полягатиме лише в тому, що перелік ЄМК затверджуватиме Уряд і окремо розроблятимуться інвестзобов’язання і умови оренди»,- повідомив Віталій Трубаров.

Він додав, що на даний час діє понад 19 тисяч чинних договорів оренди, прибуток від яких станом на серпень становив майже 673 мільйони гривень.

«До кінця року ця цифра буде більше 1 мільярда»,– підсумував керівник Фонду держмайна.