Фінляндія готова долучитися до виробництва енергії з відходів в Україні, - Савчук
Oriol Salvador / Flickr

Фінляндія готова долучитися до виробництва енергії з відходів в Україні, — Савчук

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів переговори з представниками фінської компанії «Ferroplan», яка спеціалізується на реалізації екологічних проектів з переробки відходів та очистки води. Про це повідомляє Урядовий портал.

Наразі компанія вивчає можливості встановлення в українських містах сміттєпереробних заводів з подальшим виробництвом енергії.

«Щоб підвищити привабливість цих проектів та зміцнити бізнес-зв’язки двох країн, Уряд Фінляндії розробив умови вигідного кредитування компаній під гарантування фінансової компанії «Finnvera», — розповіли представники компанії.

Сергій Савчук впевнений у значному потенціалі використання відходів для виробництва енергії.

«Із 10 млн т відходів у країні можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1170 млн кВт*год електроенергії в рік. Це дозволить щорічно заміщувати 700 млн м3 газу», — відзначає він.

Розроблено фінансову модель заводу з переробки 350 тис. т відходів в рік та виробництва енергії. Повідомляється, що потужність об’єкта становитиме 4,5 МВт електроенергії та 41 МВт тепла. Такий проект потребуватиме 41 млн євро інвестицій і може бути реалізований на умовах кредитування, розроблених  Урядом Фінляндії.

Сторони домовилися продовжити співпрацю. Надалі буде проаналізовано найбільш вигідні моделі переробки відходів та виробництва енергії, а також опрацьовнано можливості реалізації проектів з міськими головами у регіонах.