Гройсман розповів про штрафи за неофіційне працевлаштування
скріншот відео

Гройсман розповів про штрафи за неофіційне працевлаштування

Володимир Гройсман вважає, що влада має карати роботодавців, які працевлаштовують людей неофіційно. Про це він розповів в інтерв’ю «5 каналу».

Прем’єр-міністр зазначив, що практика найму працівників без відповідного оформлення має відійти в минуле.

«Я вважаю, що ми маємо як працівники вимагати від наших роботодавців оформляти всіх людей на роботу офіційно. В цьому питанні треба поставити крапку. Час, коли сприймали найманого працівника, як раба без прав, без документів, без нічого, має відійти в минуле», — підкреслив він.

Глава Уряду додав, що в рамках підвищення мінімальної заплати було прийнято також рішення про  штрафні санкції для роботодавців-порушників. Він наголосив, що влада бореться за майбутнє людини, яка працює: якщо вона отримує зарплату, то за неї мають бути сплачені внески у пенсійний фонд і вона повинна мати змогу впевнено дивитися у майбутнє.

«Якщо цього немає, ми повинні карати тих недобросовісних роботодавців, які приховують зайнятість, які приховують від свої найманих робітників сплату до пенсійного фонду і фактично роблять їх в майбутньому бідними, і це неправильно. Ми це повинні змінювати», — заявив Прем’єр міністр.

Також Гройсман додав, що такі зміни на ринку праці матимуть сприятливий вплив на майбутнє українців. Він наголосив, що і люди, які по досягненню пенсійного віку не мають права на пенсію, повинні отримувати соціальну допомогу за рахунок загального фонду бюджету. На переконання Глави Уряду, виведення ринку праці з тіні допоможе вирішити це питання.