Харків закупив старі тролейбуси в три рази дорожче за інші міста
city.kharkov.ua

Харків закупив старі тролейбуси в три рази дорожче за інші міста

Харківська мерія закупила старі тролейбуси втридорога. За кожну вживану машину заплатили по два мільйони гривень. Для порівняння, нові коштують п’ять. Про це повідомляють «Подробности».

Харківська влада відзвітували на офіційному сайті мерії про покупку десять вживаних машин із Чехії по два мільйони гривень за кожну.

Відомо, що всі машини після капремонту й прослужать ще як мінімум десять років. Проте як повідомили в Харківському антикорупційний центрі, такі ж тролейбуси, які відслужили в Європі, закупили й інші українські міста, але значно дешевше. Наприклад у Рівному за один заплатили — 670 тисяч, а в Тернополі  — близько півмільйона.

«Порядок цін там від 600 тисяч грн до мільйона. У Запоріжжі мільйон гривень. Коли у Херсоні громадськість побачила, що такі тролейбуси планують поставити по 1,1 млн гривень, вони дуже обурилися і не дали поставку зробити. Начинка, я ж кажу, в багатьох містах України і в Харкові не відрізняється», — підкреслює член правління харківського антикорупційного центру Євген Лисичкін.

Коментувати інцидент у мерії відмовилися, проте в ефірі новин на місцевих каналах директор депо розхвалював «вигідну покупку».

«У цих тролейбусів дуже висока якість відремонтованих і нових вузлів, агрегатів, а також лакофарбового покриття. Ступінь їхньої надійності на високому рівні, а кількість простоїв зведена до мінімуму», — зазначив директор КП «Тролейбусне Депо №2» Дмитро Липовий.

Члени антикорупційного центру вже звернулися із заявою в поліцію. Почалося розслідування, вже відкрили кримінальне провадження за статтею «привласнення шляхом зловживання службовим становищем».

«Зараз на підставі постанови суду вилучено і вивчається документація конкурсних торгів щодо закупівлі тролейбусів. Проводяться допити посадових осіб та членів тендерного комітету. Крім того, для визначення вартості зазначених пасажирських тролейбусів призначена і проводиться автотоварознавча експертиза», — розповів головний спеціаліст відділу комунікації ГУНП в Харківській області Олексій Свиридов.

Якщо вину посадових осіб, які переплатили за тролейбуси, доведуть, їм загрожує до восьми років в’язниці.