КМДА пропонує збільшити плату за неоформлену землю

КМДА звернулася до Кабінету міністрів з проханням збільшити коефіцієнт плати за неоформлені земельні ділянки з 2,0 (як це визначено нормативними документами) до 3,0. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на інтернет-ресурс «КіевVласть». 

«Порядком встановлено, що для земельних ділянок, інформація про які не внесено у відомості Державного земельного кадастру, і якщо у відомостях Державного земельного кадастру немає коду Класифікації видів цільового призначення земель коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) під час розрахунку нормативно-грошової оцінки використовується із значенням 2,0. Переважна більшість суб’єктів господарювання, які не оформили право на земельні ділянки в установленому законом порядку, до 01.01.2017 плату за землю здійснювали на підставі розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки із застосуванням Кф = 2,5», — йдеться у листі.

КМДА попросила Кабмін внести зміни до Порядку і збільшити коефіцієнт для не внесених у відомості Державного земельного кадастру ділянок до коефіцієнту 3,0.

Також цей коефіцієнт повинен застосовуватися до ділянок, для яких у відомостях земельного кадастру немає коду класифікації видів цільового призначення земель.

У КМДА посилаються на практику, яка склала у цій сфері серед більшості суб’єктів господарювання.

На думку столичної влади, це має сприяти наповненню ДЗК інформацією про земельні ділянки та стимулювати суб’єкти господарювання оформляти земельні ділянки.