КМУ готовий до запуску Фонду енергоефективності - Гройсман
facebook.com/volodymyrgroysman

КМУ готовий до запуску Фонду енергоефективності — Гройсман

«У нас все готово для запуску Фонду енергоефективності — прийняті необхідні законодавчі акти, погоджені відповідні установчі документи», — написав у своєму твіттері прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він також зазначив, що обговорював реалізацію цього проекту з Марошем Шефчовичем — Віце-президентом Єврокомісії з питань енергосоюзу, і додав, що домовився про залучення 100 млн євро цільових коштів для наповнення Фонду.

Нагадаємо, що в липні віце-прем’єр-міністр Генадій Зубко анонсував створення Фонду енергоефективності, про що повідомляв Урядовий портал. Зубко пояснював, що на даний час важливо впровадити нову систему інвестування в енергозбереження.

За словами віце-прем’єра, це має бути система, яка давала б громадянам доступ до ефективних технічних рішень, дозволяла б контролювати якість виконання робіт та оцінювати ефективність інвестицій. Саме такі завдання й покликаний вирішити Фонд енергоефективності.

«Фонд енергоефективності створюється з урахуванням досвіду багатьох східноєвропейських країн, де аналогічні інституції вже діють. Він запрацює через кілька місяців. До його повноцінного запуску нам потрібно підготувати нормативну базу і створити кілька IT-систем, які забезпечать його роботу», — зазначив Геннадій Зубко.

Зазначалося, що мешканці кожного окремого будинку, аби скористатися послугами Фонду, мають вирішити, як керувати своїм будинком. Для цього співвласники можуть створити ОСББ або обрати керуючого, який займатиметься термомодернізацією.